שימושים ותוצאות

הפחתת כאבי שרירים:
KT-Tape מפחית כאבים באמצעות גירוי תחושתי (tactile-stimulation) ועל ידי הפקת תועלת אפשרית ממה שקרוי תיאוריית השער (gate control theory of pain) ונמצא במחקרים יעיל במקרים של acute-cervicalgia. שיטת הקינזיולוגי טייפינג מאפשרת הפחתת לחץ בשכבה התת עורית והגדלת המרחב בו נעים נוזלים, כגון נוזל הלימפה. בנוסף, היא מפחיתה את גירוי השרירים. על ידי כך מאפשרת לגוף להתחיל בתהליך ההחלמה. בנוסף להפחתת הכאב, השיטה משפרת את זרימת הדם ואת הניקוז הלימפטי.
הגברת טווח תנועה:
KT-Tape מתפקד כמעין שכבת שריר חיצונית אשר מפזרת את העומס מעל לפני האזור הכואב, ובכך מאפשר לשריר לנוח ולהתאושש מהר יותר.
הגברת קצב התאוששות:
KT-Tape מייצר תעלות ניקוז אשר שמשפרות את זרימת הדם באזור הפגוע ומפחית את הנפיחות סביב לשרירים ומפרקים עייפים או פגועים. עובדה זו כשלעצמה משפרת את הביצועים של הספורטאי הפצוע ובאופן טבעי מגבירה את קצב ההתאוששות מהפציעה.
פרופריאוספציה (Proprioception):
ניתן להשתמש ב KT-Tape ליצירת לחץ מתון על גידים ורצועות לשיפור הפרופריאוספציה (תחושת האיברים במרחב) ולשיפור היציבות. התיאוריה העומדת בבסיס השיטה אומרת כי השימוש בטייפ הקינזיולוגי מגרה מכאנו-רצפטורים וכך משפרת את הפרופריאוספציה. אפשר לטפל במגוון פציעות בהקשר זה, כולל, בין היתר, נקע בקרסול, מתיחה של רצועות הברך (מדיאלית / לטראלית) כמו גם דלקת patella tendonitis.
תיקון פונקציונאלי (Functional correction):
KT-Tape יכול לשמש לתיקון פונקציונאלי שמסייע או מגביל תנועה מסוימת באמצעות גירוי סנסורי. יישומים בתחום זה כוללים את טכניקת ה position-and-hold ופועלים היטב במצבים של patellofemoral dysfunction או subacromial impingement (שנובע מ - capula/postural dysfunction).
שימושים נוספים:
התכונות האלסטיות של KT-Tape יכולות לאותת או לסייע עם תנועתיות כגון במצבים של dropfoot או במצב של איבוד טונוס שרירי כמו גם במצב של rotator cuff insufficiency. האלסטיות של הטייפ הקינזיולוגי משמשת גם לתיקון או מיקום מחודש של רקמת הפציה (fascial repositioning or correction). עובדה זו יכולה לשמש לטיפול ב lateral epicondylitis וב - iliotibial band issues.
ניתן להשתמש בשיטת הטייפינג הקינזיולוגי גם לשיפור תפקוד מערכת הלימפה, זאת על פי התיאוריה, על ידי יצירת אזורים בעלי לחץ מופחת המשמשים בתורם להפניית נוזלים לתעלה הלימפטית הקרובה ביותר. הוכח כי שימוש מסוג זה בטייפ הקינזיולוגי יכול גם להפחית שטפי דם (ecchymosis) לאחר פציעה בשריר שנובעת ממכה וגם להפחית בצקות (edema) בגפיים.
KT Tape ישמש אותך היטב כאמצעי נוסף, בשילוב עם הטיפולים הקיימים, ויכול להיות שימושי באימון מחודש של שרירים - היות והמטופל נהיה מודע לטייפ במהלך פעילותם היומיומית כך לשמש מעין "יד מכוונת" שנותנת גירויים תחושתיים ותיקון פונקציונאלי לאימון פונקציונאלי מחודש.
קיי טי טייפ מגיע בסלילים חתוכים מראש (ומעוגלים מראש) או בסלילים רגילים לאלה מכם המעדיפים לחתוך את הטייפ בעצמם.
הנחיות כלליות:
לצפייה בסרטוני הדגמה - לחצו כאן
שימו לב: המידע באתר זה מוגש לידיעה בלבד. אין בו כדי להחליף או לייתר ייעוץ רפואי או ייעוץ מבעל מקצוע רפואי אחר. אם השימוש ב KTTAPE גורם לתחושת גירוד, אדמומיות, נימול, יוצר כאב חדש או כל תחושת אי נוחות אחרת לאחר הדבקת הטייפ - יש להסיר את הטייפ מיידית. אין לעשות שימוש בטייפ אם אובחנת/ה כחולה סרטן. אין לעשות שימוש בטייפ על איזור הבטן אם את בהריון. אבחנה נכונה של מקור הכאב שלך הוא חיוני ליצירת תכנית שיקום מקיפה להפחתת הכאב ולשיפור התפקוד שלך. לאיש המקצוע המלווה אותך יש את הכלים והניסיון לאבחן ולפתח תכנית שיקום ייעודית לפציעה שלך.
אקטיביקס-מוצרי בריאות וספורט
072-2501440